Guess Női Szemüvegkeret

Guess Női Szemüvegkeret

Első Világháború Adatbázis | *1917, A Plöcken-Hágó Első Világháborús Állásai* : Fosttalicska

Mohácsi Zoltán könyvtári szakinformatikus, Az év fiatal könyvtárosa 2017. évi elismertje elmondta, hogy az összes oldalt körülbelül három éven keresztül digitalizálták. "A digitalizálást lapszkennerekkel végeztük. Javarészt A3-as és A4-es méretűek voltak ezek a dokumentumok. Számtalan kihajtható melléklet és hadrendi vázlat található bennük, amelyeket fényképeznünk kellett, és ezeket képszerkesztő programokkal kellett összedolgozni" – tette hozzá. Fontos tudni, hogy efféle dokumentumok ilyen teljességben egyedül itt tekinthetők meg, úgyhogy egy valóban egyedül­álló kezdeményezésről van itt szó. Az oldal tudományos munkát végzőknek ugyanúgy aján­lott, mint azoknak, akik család­fájukat szeretnék felállítani, mert személynév, helyszín, esemény alapján is kereshetnek a honlapot böngésző látogatók. Forrás: FORTEPAN Forrás: FORTEPAN | Fotós: FORTEPAN Mohácsi Zoltán elmondta, hogy nagy hangsúlyt helyeztek a pontosságra, ezért manuális korrektúrát alkalmaztak. Ennek során a korrektorok végignézték mind az ötvenezer oldalt, amit beszkenneltek és ezeket javították.

Első világháborús gránátot találtak egy hongkongi krumpliszállítmányban : HunNews

  • Az első világháború veszteségi adatbázisa | Magyar Levéltári Portál
  • Elérhető az I. világháborús hősi halottakról készült adatbázis
  • Ehető berkenye fajták érési sorrendben

A francia és a német államfő együtt emlékezett az első világháború lezárására : HunNews

A második világháború bázisához kapcsolódva pedig már 2017-ben elkészült a is, 66 ezer katona adatait tartalmazza. Elindult a második világháború idején hősi halált halt, megsebesült és hadifogságba esett magyar katonák internetes adatbázisa. A bárkinek hozzáférhető, kutatható oldalt kedden mutatták be Budapesten, a Honvédelmi Minisztérium (HM) Hadtörténeti Intézet és Múzeumban. Németh Szilárd, a HM parlamenti államtitkára azt hangsúlyozta: "történelmi múltunk ismerete és feldolgozása elengedhetetlen a nemzet sikeres jövőjének megteremtéséhez. A múlt hősei példát, iránymutatást adnak a ma hőseinek, a Magyar Honvédség katonáinak; és mindannyiunknak". A Hadtörténeti Intézet és Múzeum által 2012-ben indított Katonahősök Emlékezete Program a csaknem két évszázad hősi halott, megsebesült, hadifogságba esett, békeidőben, szolgálatteljesítés közben, békefenntartó műveletek során életüket vesztett, magyar honosságú katonák nevét és a hozzá kapcsolódó információkat rendszerezve, adatbázisban teszi elérhetővé (és ezáltal kutathatóvá) a nagyközönség számára.

Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Jelentős társadalmi érdeklődés övezi az első világháborúban hősi halált halt, megsebesült vagy hadifogságba esett magyar honosságú katonák adatbázisát, amely tavaly óta a nyilvánosság számára is elérhető – mondta a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára február 18-án. Németh Szilárd hangsúlyozta: a Hadtörténeti Intézet és Múzeum levéltárosai, hadisírgondozói – Kovács Vilmos parancsnok vezetésével végzett – csaknem évtizedes munkájának eredménye több, mint tudományos teljesítmény, a magyar nemzeti emlékezetet erősíti. Az államtitkár a magyar nemzet nevében köszönetet mondott mindazoknak, akik A magyar katona áldozatvállalása a nagy háborúban című projektben közreműködtek. Azt üzenték az embereknek: a magyar hősöket fel kell kutatni, meg kell ismerni, meg kell nevezni és feléjük kegyeletteljes tisztelettel kell fordulni – tette hozzá, üdvözölve, hogy az adatbázis közzétételével lehetővé tették a magyar családoknak, hogy megismerjék saját múltjukat. A mintegy öt hónapja elindított oldalnak a múlt hétig negyedmillió használója volt, 123 országból – jelezte az államtitkár, külön kiemelve, hogy a honlapot többségében fiatalok keresték fel, jellemzően mobiltelefonon keresztül.

Sat, 02 Jul 2022 22:34:14 +0000